Kategorie
Xbox

Jakie słuchawki wybrać do Xbox?

Ostatnio dużo osób pyta mnie, jakie wybrać słuchawki do Xbox, więc stwierdziłem, że odpowiem tutaj, aby wszyscy mogli zobaczyć co wziąć pod uwagę przy wyborze słuchawek.

Mikrofon

Często piszecie mi, że nie działa Wam mikrofon. Musicie pamiętać, że aby mikrofon działał na Xbox wtyk musi być 4 pinowy. O co chodzi z pinami?

Wtyk musi wyglądać tak jak na zdjęciu, czyli musi mieć 4 pola i 3 pierścienie. Lecz jeżeli kupicie słuchawki z wtykiem 3 pinowym możecie dokupić przejściówkę z wtyku 3 pinowego na 4 pinowy. Wtedy mikrofon będzie Wam działać.

Jeżeli interesują Was słuchawki, które będą też dobrze brzmiały, przy zakupie musicie przyjrzeć się ich parametrom. Na co konkretnie zwracać uwagę? Najważniejsze to pasmo przenoszenia, dynamika i impedancja głośników.

Częstotliwość słuchawek

Pasmo przenoszenia mówi o tym, jaki zakres częstotliwości obsługują słuchawki. Najczęściej w słuchawkach spotykamy zakres 20 Hz – 20000 Hz, jest on w pełni słyszalny dla ucha. Jeśli wymagacie jednak większej głębi dźwięku, warto poszukać słuchawek, które mają częstotliwość zarówno poniżej 20 Hz jak i powyżej 20000 Hz – dźwięków tych możemy nie usłyszeć, ale da się je „poczuć”.

Dynamika słuchawek

Dynamika jest wyrażana w decybelach (dB). Informuje ona o różnicy pomiędzy dźwiękami cichymi i głośnymi. Jeżeli decybeli jest więcej wtedy możemy wiernej odtworzyć zarówno dźwięk, np. szumu wody, jak i erupcji wulkanu, bez konieczności regulowania dźwięku.

Impedancja słuchawek

Impedancja głośników jest wyrażana w Ohmach (Ohm). Standardowe słuchawki mają zazwyczaj impedancje w okolicach 30 Ohm, lecz takie profesjonalne wykorzystywane, np. w studiach mają nawet powyżej 300 Ohm. Do ich działania trzeba dokupić jeszcze wzmacniacz.

Przy wyborze słuchawek do Xbox pamiętajcie również, że nie muszą być gamingowe.

Teraz polecę Wam po 3 pary słuchawek, zarówno gamingowych, jak i uniwersalnych, dokanałowych, jak i nausznych, w różnych przedziałach cenowych. Uwaga! Przez internet nie mogę dokładnie sprawdzić, czy wtyki są 4 pinowe. Wzoruję się tylko na zdjęciach. Dlatego lepiej przy zakupie zapytać sprzedawcy ilu pinowy jest wtyk jack.

Do 100 zł

Słuchawki dokanałowe JBL T160

Słuchawki nauszne JBL Tune 500

Słuchawki dokanałowe SONY MDREX155APB 

od 100 zł do 300 zł

Słuchawki HYPERX Cloud Silver

Słuchawki STEELSERIES Arctis 3

Słuchawki ASUS Tuf Gaming H3

od 300 zł do 500 zł

Słuchawki HYPERX Cloud Revolver HX-HSCR-GM

Słuchawki STEELSERIES Arctis 5

Słuchawki HYPERX Cloud Alpha S

od 500 zł do 1000 zł

Słuchawki CORSAIR Virtuoso Wireless SE RGB

Słuchawki RAZER Thresher Ultimate

Słuchawki TURTLE BEACH Stealth 700X

Chcesz otrzymywać wiadomości o nowych wpisach? Zasubskrybuj by być na bieżąco!

Autor: Xbox Team

Hej! Mam na imię Marcin. Swoją przygodę z grami zacząłem od grania na komputerze. Lecz wtedy grałem tylko raz na kiedyś. Captain Claw, Gold Miner Joe i The Settlers III to były gry, w które grałem najczęściej. Dopiero kilka lat później zdecydowałem się na kupno konsoli. Najpierw wybór padł na PS3, ale po kilku miesiącach zamieniłem konsolę na Xbox 360. Wtedy zaczęła się moja przygoda z grami i Xboxem tak bardziej na poważnie. Granie po kilka godzin i szukanie coraz więcej informacji o świecie Xboxa stało się codziennością. Teraz zdecydowałem, że będę się dzielił z Wami swoją pasją. I mam nadzieję, że kogoś ją też zainteresuję! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.