Kategorie
Xbox

Nowe informacje o Xbox Series X!

Dokładnie tak, dzisiaj poznaliśmy nowe informacje odnośnie Xbox Series X! Co dokładnie? Specyfikacje, wygląd pada, nowy sposób podłączenia dysków i wiele więcej. Powiem szczerze, że jest to duży krok, ponieważ na razie pod znakiem zapytania stoi tylko cena. Lecz myślę, że jak za taki sprzęt cena może być większa niż początkowa za Xbox One X. W momencie gdy gigant z Redmond opublikował już większość informacji, konkurencja opublikowała tylko wygląd developerski konsoli. Lecz uważam, że jest to zamierzone, aby w końcu wypuścić multum informacji o PS5. Coś czuje, że w tym roku zapowiada się wyrównana walka. Jak wiadomo obecną generację pod względem sprzedaży konsol wygrało Sony. Jak będzie w nadchodzącej? Myślę, że przekonamy się już pod koniec tego roku.

Zaczęło się od tego, że oficjalny profil Xbox opublikował taką informację:

Jesteście gotowi na najszybszą i najpotężniejszą konsolę Xbox jaka kiedykolwiek powstała?

Sprawdźcie co dokładnie siedzi w środku Xbox Series X https://xbx.lv/38TI6GH

Wraz z tym filmem:

Jak możecie zauważyć link podany w wiadomości przekierowuje nas na zagraniczną stronę Microsoft. Postaram się przedstawić Wam najważniejsze informacje odnośnie nowej generacji.

XBOX VELOCITY ARCHITECTURE

Architektura Xbox Velocity odblokowuje nowe możliwości szybkości i wydajności dzięki przełomowemu połączeniu sprzętu, niestandardowemu dyskowi SSD o pojemności 1 TB oraz głębokiej integracji oprogramowania, aby stworzyć bogatsze i bardziej dynamiczne żywe światy, jakich nigdy wcześniej nie widzieliście.

Graj więcej, czekaj mniej

Dzięki nowej mocy obliczeniowej został skrócony czas oczekiwania na załadowanie gry. Gdy wejdziecie w ten link możecie zobaczyć porównanie do Xbox One X:

Quick Resume

Dzięki tej funkcji będziemy mogli przełączać pomiędzy kilkoma grami i natychmiast wznawiać od miejsca, w którym ostatnio przerwaliśmy.

Karta rozszerzeń pamięci Xbox Series X

Zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania gier przy maksymalnej prędkości i wydajności poprzez replikację wewnętrznego, niestandardowego dysku SSD konsoli. Karta 1 TB jest wkładana bezpośrednio z tyłu konsoli przez dedykowany port rozszerzeń pamięci.

Rozmiar Xbox Series X + porównanie do lodówki

Nowy bezprzewodowy kontroler Xbox

Poznaj zmodernizowaną konstrukcję bezprzewodowego kontrolera Xbox z wyprofilowanymi powierzchniami i wyrafinowaną geometrią dla większego komfortu podczas gry. Trzymaj się celu z teksturowanym uchwytem i hybrydowym padem kierunkowym; płynne przechwytywanie i udostępnianie treści podczas gry; i szybko paruj, obsługuj i przełączaj się między obsługiwanymi konsolami, komputerami i urządzeniami mobilnymi. *

* Kompatybilność zależy od wersji urządzenia i systemu operacyjnego. Doświadczenia mogą się różnić.

Pełna specyfikacja Xbox Series X:

CPU 8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/SMT) Custom Zen2 CPU

GPU 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU

Process 7nm Enhanced

Memory 16 GB GDDR6 w/ 320mb bus

Memory Bandwidth 10 GB 560 Gb/s, 6GB @ 336 GB/s

Internal Storage 1 TB Custom NVME SSD

I/O Throughput 2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s (Compressed, with custom hardware decompression block)

Expandable Storage 1 TB Expansion Card (matches internal storage exactly)

External Storage USB 3.2 External HDD Support

Optical Drive 4K UHD Blu-Ray Drive

Performance Target 4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS

Pierwszy gameplay na Xbox Series X

Wszystkie zdjęcia, filmy i informacje pochodzą ze strony https://www.xbox.com/en-US/consoles/xbox-series-x?ocid=Platform_soc_omc_xbo_fb_Video_lrn_3.16.1&fbclid=IwAR1MEBmtZitV9GLi2oWpl-2SRNl_4Zm0lz-J6x-64JQjsEKa6Obg3LOSINo

Autor: Xbox Team

Hej! Mam na imię Marcin. Swoją przygodę z grami zacząłem od grania na komputerze. Lecz wtedy grałem tylko raz na kiedyś. Captain Claw, Gold Miner Joe i The Settlers III to były gry, w które grałem najczęściej. Dopiero kilka lat później zdecydowałem się na kupno konsoli. Najpierw wybór padł na PS3, ale po kilku miesiącach zamieniłem konsolę na Xbox 360. Wtedy zaczęła się moja przygoda z grami i Xboxem tak bardziej na poważnie. Granie po kilka godzin i szukanie coraz więcej informacji o świecie Xboxa stało się codziennością. Teraz zdecydowałem, że będę się dzielił z Wami swoją pasją. I mam nadzieję, że kogoś ją też zainteresuję! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.