12 lipca całym teamem obchodziliśmy rocznicę powstania redakcji, a dzień później ogłosiliśmy dla Was konkurs, no bo jak świętować to tak porządnie! Przede wszystkim najpierw chcielibyśmy podziękować wszystkim za cały ten rok, tym którzy z nami są, obserwują nas, czytają nasze artykuły i wspierają. Bez Was – świetnej społeczności, to nie byłoby to samo. Dziękujemy! Przejdźmy zatem do przedstawienia wszystkich zgłoszeń:

Najciekawsze może nie, ale jak wielu osobom przytrafiło mi się nieszczęsne RROD i jako młody szczyl odpaliłem tutorial na YT jak wymienić pastę itp itd. I wiesz co? Udało się. Maleństwo jeszcze jakiś czas pochodziło na tej prowizorce. Był to mój pierwszy raz z jakąkolwiek ingerencją w sprzęcie i jak najbardziej pozytywny


@silentgameplaypl92

Mało mam jeszcze tych wspomnień, ale najlepsze to chyba jak pędziłem do paczkomatu by odebrać swojego pierwszego Xboxa, czyli series X, cieszyłem się jak dziecko z prezentu pod choinką

@amatorszczyzna89

Pamietam jak ogrywałem pierwszego Mass Effect. To był czas kiedy sporo i ciężko pracowałem więc zmęczony byłem praktycznie zawsze. Ale gra wieczorem musiała być. I gram ja tak na zmęczeniu w tego Sheparda aż podczas którejś podróży windą (a jak pamiętamy było ich trochę bo robiły za przykrywkę dla loadingu) wzięło mi się usnęło na fotelu. Przebudziłem się nad ranem (może 4-5 godzina) a biedak Shepard z drużyną tak stali w tej windzie i czekali jak zbawienie.

@sztuka_gry

Hmmm kiedy odpaliłem podaż pierwszy Forze! To było jeszcze na 360! I od tego momentu się zakochałem

@jakubigaming

Najdziwniejsze to chyba to jak byłem w Marakeszu i poszedłem do lokalnego sklepiku, zwykła lepianka, ludziska dziwnie się patrzą a z tylu widzę że na xboxie śmigają. Kilka godzin zleciało zanim do hotelu wróciłem, a jaką ekipę poznałem-oczywiście zasmakował mi ich własny wyrabiany alkohol.

@xbox.vibes

Hmm moje najwieksze wspomnienie z konsolą XboX to jak byłem u kolegi na urodzinach i na chwile włączył nam FarCry2 na Xboxie 360. Siedziałem jak wryty. Było to jedno z przyjemniejszyxh doświadczeń growych.

@zgranytyp

2002 rok i lutowanie chipu Enigma do płyty głównej Xboxa OG, bazując na kiepskim skanie z internetu. Ale udało się, dzięki czemu mogłem zainstalować xbox media center i przekształcić konsolę w domowe centrum rozrywki z prawdziwego zdarzenia.

@stary.gracz

Do dzisiaj pamietam jak ogrywając Mass Effect 3 w trakcie misji, gdzie może dojść do rozejmu między tymi mechanicznymi i chorymi od zadraśnięcia staram się jak mogę nie spoilerować xd), nie wszystko potoczyło się po mojej myśli – dobrze. Wtedy jednym skrzętnym ruchem, ze łzami w oczach krzycząc wyrwałem mojego Xa z zasilania i przez dobry cały jeden dziej zastanawiałem się jak mam teraz to odkręcić, przy tym bijąc się, czy konsola na pewno się włączy!

@grapodpada

Mimo że Xboxa nie jestem posiadaczem, to z konsolą wspólnych wspomnień jestem posiadaczem. Zawsze gdy do kumpla się chodziło, to po baterie do sklepu się wchodziło. Gdy już wszystko było dobrze, to się odpalało Forze, a gdy ziomek wybrał bryczkę to się brało ją na pstryczkę*. Najlepszy zawsze był stary Golf w GTI i to chyba w ELPIDŻI. Staruszek tyle koni miał, że starczyłoby na cały kraj.

@mateusz_the_hunter_pl

Moim najlepszym wspomnieniem a z drugiej strony dość stresującym jest oczekiwanie na mojego XBOX-a Series X. Zamówiłem go i czekałem cierpliwie. Co jest najgorsze przyszedł podczas pisania przezemnie egzaminu ósmoklasisty (o czym nie wiedzialem). Wracam do domu smutny bo egzamin nie poszedł za dobrze i patrze a na łóżku leży dość duża paczka. Odpakowuje ją i patrze ze to XBOX. Przez następne trzy dni bez przerwy grałem w CP2077. I to właśnie XBOX poprawił mi humor 😀

@maciek_krenc

Moje najciekawsze wspomnienie jest jak dostałem swoją pierwszą konsole XBOX z płytką Crash Bandicoot był to prezent urodzinowy. Pierwszego dnia wróciłem do domu z starszą kuzynką z spaceru i przed wyjściem konsola była na półce i nie było jej tam , poszłem do babci i spytałem się czy nie widziała mojego XBOX’A powiedziała że nie więc szukałem go cały dzień i nie znalazłem go, było mi smutno. Następnego dnia wstałem i spytałem mamy czy nie widziała mojego XBOX’A i wiecie co powiedziałam mi że moja ukochana ciocia odwiedziała nas i zaczęła grać na mojej konsoli i powiedziała że ją pożyczy bo jej się strasznie miło grało i że ją odda. Myślałem że pęknę że śmiechu

@kevin_synek

Najciekawsze to były wieczory i noce spędzane z całą ferajną fanów wyścigów i driftingu w Forza Motorsport na legendarnym torze Fujimi Kaido… Dźwięki ryczących silników i jęczących opon doprowadziły krowę z sąsiedniej gospodarki głupawki i jak milkły to ona muczała jak opętana

@pulkownik_rakieta

Xbox 360 był moją pierwszą konsolą. Podczas gry w Call of Duty Black Ops nie znając jeszcze wtedy zasady, że xboxa się nie rusza kiedy płyta znajduje się w napędzie przesunąłem konsolę. Płyta została tak przyorana, że musiałem wypiąć konsolę z prądu. Czyszczenie płyty na własną rękę pogorszyło jeszcze sprawę a Pan w sklepie z grami gdzie chciałem płytę wyczyścić powiedział, że tak zarysowanej płyty dawno nie widział xD teraz to by nie był problem raczej aż taki jak wtedy ale mając 12 lat zbierałem długo kasę i kupiłem Black Opsa na premierę za ponad 200 zł więc strata była ogromna. Przynajmniej nauczyłem się w ten sposób, że się nie rusza xboxa podczas gry z płytą w środku pod żadnym pozorem

@_8_amadeo

Niedawno grałem z kolegą na xboxie w War Thunder i stwierdziliśmy że zagramy chińskimi czołgami (bitwy realistyczne) był tam pojazd M8 z karabinem który przebijam 38mm. Gramy tak 1 rundę, zrobiłem z jakieś 20 likwidacji i pod koniec kolanem łysnąłem znak xboxa i się wyłączył. Ja zmarnowany włączam go szybko jak mogę, włączył się, uruchomiłem war thunder i od razy wrzuciło mnie do bitwy podczas której wyłączyłem konsole. Miałem lekką ścinkę ale wróciłem do gry i wygraliśmy rundę.

@gorylica_koko557

Moje pierwsze wspomnienie z Xbox to był rok 2005. Byłem w tym czasie w wojsku w Szczecinie. Jednego popołudnia chodziłem po mieście z kumplami i w witrynie jednego z lombardów zobaczyłem na wystawie pięknego Classica w wersji Cristal. W tamtym czasie wiedziałem tylko, że taka konsola istnieje i jak to wtedy wszyscy mówili. Był to PC ubrany w ładną obudowę. Oczywiście guzik się znali, ale takie było przeświadczenie. Sam tą wersję Xboxa dorwałem dopiero z dwa lata temu, ale w czarnej obudowie. Chętnie bym dorwał Cristala do kolekcji.

@jak_nie_my_to_rafauu

Xbox kojarzy mi się z nocami u mojej kuzynki, grałyśmy sobie na kinecktie w jakieś sporty i turnieje i było śmiesznie chociaż nic mi nie wychodziło wtedy uważałam tego kineckta za jakąś magię haha i chciałam bardzo też mieć

@caarolayn_

To były święta. Każdy to pamięta. Kuzynka chciała pograć w grę i zawołała rodzinę. Miała gierkę do tańczenia, aby wyzbyć się swego lenia. „Babciu może chcesz trochę ruchu?” „Ależ oczywiście wnuczku!” Babcia odwaliła breakdance’a, a nam opadła szczęka. Kręci się na głowie, a my na bezdechu próbujemy zatrzymać tę karuzelę śmiechu.

@arto_nauta

XBox zawsze kojarzył mi się z zimą. Wieczory i popołudnia z rodziną, wspólne gry i zabawy. Był to jeden z lepszych okresów jakie wspominam w życiu. Pamietam jak śmigaliśmy w Fife, popularna jak nie wiem co. Każdy szanujący się młodzik musial ją mieć, zeby o postępach opowiadać znajomym 😉 coś mi się zdaje, ze po takich przypominkach chętnie wrócę do zabawy

@good_girl_have_heaven_on_earth

Moje najdziwniejsze wspomnienie z konsolą Xbox wiąże się z zakupem X360. By mieć 100% pewność, że uniknę RRoDa, zdecydowałem się na edycję Elite. Po kilku dniach od zakupu podczas gry w Fallouta 3 z obiektów na ekranie zaczęły wystrzeliwać artefakty. Wiedziałem, że to jeden z symptomów RRoDa. Po wyłączeniu konsoli moim oczom ukazał się pierścień. Zamarłem. Wyłączyłem Elitkę na kilka godzin. Gdy uruchomiłem konsolę, okazało się, że jest sprawna. Tak przeżyła RRoDa i działa do dziś! Sprzedawca powiedział mi, że RRoD alarmuje o przegrzaniu i nie zawsze kończy żywot konsoli. Wtedy uświadomiłem sobie, że to ja zawiniłem. RRoD pojawił się w upalny dzień, a na dodatek konsola stała nieopodal gorącego grzejnika (zapomniałem go wyłączyć po chłodnej nocy)!

@PawcioPiekart

Teraz przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Po przejrzeniu wszystkich zgłoszeń i wspólnej naradzie udało nam się wyłonić zwycięzcę. Zatem kod na 100 złoty do shopgamer.pl, koszulka i czapka Xbox Team trafiają do @maciek_krenc. Gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy wszystkim za zgłoszenia!


Marcin

Cześć! Mam na imię Marcin. Grami interesuję się od około 8 roku życia. Zaczynałem głównie od PC’ta, Settlers III i Captain Claw – to zarazem jedne z moich pierwszych gier, jak i ulubionych. W następnych latach zaczęła się moja przygoda z konsolami, poczynając od Playstation i kończąc na konsoli Xbox, która jest ze mną do dzisiaj. A obecnie dzięki Wam mogę prowadzić tę stronę i razem z całym teamem dzielić się z Wami naszą pasją.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.