Co w trawie piszczy – najciekawsze premiery gier na konsolę Xbox One na nadchodzący tydzień.

One Dog Story

One Dog Story planowana data premiery 13/07/2020

Stara, dobra, dwuwymiarowa platformówka z elementami RPG. Swoją premierę miała najpierw na komputerach stacjonarnych, by już 13 lipca zagościć na konsoli Xbox One. Ciekawe poziomy, duża różnorodność przeciwników i całkiem przyjemna historia, w której staramy się „odzyskać” nasze wspomnienia daje w ogólnym rozrachunku dość przyjemną grę. Szkoda tylko, że nie zadbali o tryb współpracy, wtedy gra byłaby zdecydowanie wyżej oceniana.

Neon Abyss

Tapeta z gry Neon Abyss
Neon Abyss – planowana data premiery 14/07/2020 (TBC)

Ten tytuł to szalona platformówka roguelike dla jednego gracza. Ruszasz w niej do świata Abyss jako członek Grim Squadu, drużyny stworzonej przez Hadesa. Gra ma nieograniczone synergie przedmiotów i wyjątkowy system rozwoju lochów, więc każde podejście to nowe wyzwanie. Przygotuj się, aby rozpętać piekło! 
Gdyby tylko dostępny był kanapowy co-op…  

Rocket Arena

Rocket Arena – planowana data premiery 14/07/2020 

W tym tygodniu premierę ma również Rocket Arena. To wieloosobowa strzelanka, w której rozgrywka odbywać się będzie w drużynach 3-osobowych, i podobnie jak w Super Smash Bros, głównym celem nie będzie zabicie przeciwnika, a wyrzucenie go poza planszę. Gra ma oferować usługę crossplay więc spokojnie będziemy mogli rywalizować z graczami pecetowymi jak i ekipą niebieskich.  

Rez Plz

Rez Plz – planowana data premiery 15/07/2020

W grze wcielamy się w dwóch braci czarowników, którzy muszą przeciwstawić się pięciu złym magom. Arcan i Zeph wyruszają w podróż pełną niebezpieczeństw i potencjalnych (pewnych w 100%) zgonów. Nasi bohaterowie posiadają jednak potężny zwój dzięki, któremu mogą się wskrzeszać przez co śmierć nie wydaje im się straszna… dopóki przynajmniej jeden z nich żyje. Dlatego gra nastawiona jest na tryb kooperacji, jednak spokojnie można próbować sił samemu. Jeśli lubicie grać ze swoim Player Two w logiczne platformówki to ten tytuł może być dla Was.  

We should talk

We should talk planowana data premiery 16/07/2020

Ten tytuł to dość nietypowa pozycja na konsolę Xbox One. Rozgrywka odbywa się poprzez specyficzną narrację i wybór odpowiedzi, tak by jak najlepiej rozbudować naszą relację z bohaterami gry. Gdybym miał ją do czegoś porównać to byłby to Minesweeper, gdzie każdy nasz ruch może być tragiczny w skutkach. Jeśli chcesz sprawdzić się w odwiecznej grze między kobietami, a mężczyznami sprawdź ten tytuł. Czy Twój związek przetrwa do wschodu słońca?

Radical Rabbit Stew

Radical Rabbit Stew – planowana data premiery 16/07/2020

Ta logiczna arkadowa gra akcji może być strzałem w dziesiątkę dla wszystkich fanów gier 16-bitowych. W grze wcielamy się w genialnego szefa kuchni, który swym talentem zezłościł Królową Królików do tego stopnia, że ta postanowiła porwać wszystkich jego przyjaciół. Został tylko nasz mały, niebieski Gordon Ramsay z patelnią w ręku! Dzielny kuchcik wyrusza w podróż by uratować swoich najbliższych. Po drodze czekają na niego wygłodniałe i agresywne króliki, które najchętniej zjadłyby naszego bohatera. Czy jesteś w stanie przechytrzyć armię królików i pokonać Króliczą Królową? Bierz chochlę w dłoń i ruszaj! 

Warhammer 40000: Mechanicus

Warhammer 40.000: Mechanicus – planowana data premiery 17/07/2020

Ten tytuł już jakiś czas temu zagościł na domowych pecetach, teraz przyszła kolej premiery na konsole. Twórcy gry do wydania na konsolę Xbox One, PS4 i Nintendo Switch mają dodać kilka ciekawych pozycji, których nie było w wersji PC. Tytuł będzie idealny dla fanów strategii turowych, bez względu na to czy ktoś lubi klimat mrocznego świata W40k czy nie. Na pewno pozycja warta uwagi, zwłaszcza po tak wielu pozytywnych recenzjach np. na Steam.  
Akcja gry toczy się w pełnym tajemnic uniwersum Warhammera 40 000. Zgodnie z tytułem, w grze kierujemy oddziałami Adeptus Mechanicus, czyli wyznawców kultu maszyny, odpowiedzialnymi za rozwój technologiczny Imperium. Wchodzący w skład tej organizacji kapłani, inżynierowie, mechanicy i wojownicy porzucają człowieczeństwo, modyfikując swoje ciała i powoli przeobrażając się w cybernetyczne monstra.  A dla artystycznych dusz polecam konkurs organizowany przez twórców gry gdzie można wygrać bardzo ciekawe nagrody: https://www.kasedogames.com/comp-t-c-s
Chwała Omnissiahowi! 


GamingD4D

Hej! Nazywam się Michał! Moja przygoda z grami zaczęła się na początku lat 90-tych zeszłego stulecia. Gram głównie na Xbox-ie, ale czasami lubię włączyć też moje PS4 czy Pstryczka. Od dziecka wielki fan Gwiezdnych Wojen i serialu Przyjaciele. Jeśli nie znajdziecie mnie z padem w ręku, to zapewne popijam ciemną stronę mocy w Central Perku. Na codzień zarażam moimi pasjami żonę i nasze dwie córeczki tworząc drużynę Avengers!

1 Komentarz

@edjazoli25 · 12 lipca, 2020 o 1:25 pm

czekam na Rocket Arena….I szczerze nie wiem czego sie spodziewać bo lubie rywalizacje

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Scroll Up