Rozmowy Microsoftu z Apple odnośnie xCloud były prowadzone już od dłuższego czasu. Na początku usługa miała działać na takiej samej zasadzie, jak na urządzeniach z systemem Android, lecz firmy nie doszły do porozumienia. Apple nie zgodziło się na umieszczenie aplikacji Xbox w App Store. Dlatego Microsoft zaczyna testy xCloud z pomocą przeglądarek internetowych.

Już jutro losowo wybrani subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate będą mogli testować xCloud na urządzeniach Apple, czy PC z systemem Windows. Usługa będzie działała za pośrednictwem Edge, Google Chrome lub Safari. Wybrani użytkownicy do gry będą potrzebowali tylko kompatybilnego kontrolera połączonego z urządzeniem za pomocą Bluetooth, czy kabla USB (można również używać sterowania dotykowego w ponad 50 grach).

Zaproszenia mają być stale wysyłane do graczy we wszystkich 22 obsługiwanych krajach (w tym Polski). Zespół zajmujący się usługą xCloud oznajmił, że ich planem jest szybkie wprowadzenie zmian i otwarcie się na wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate w nadchodzących miesiącach.

Miejmy nadzieję, że tak jak ogłoszono testy nie potrwają długo i wkrótce wszyscy użytkownicy będą mogli grać na swoich urządzeniach.

Źródło – Xbox Wire


Marcin

Cześć! Mam na imię Marcin. Grami interesuję się od około 8 roku życia. Zaczynałem głównie od PC’ta, Settlers III i Captain Claw – to zarazem jedne z moich pierwszych gier, jak i ulubionych. W następnych latach zaczęła się moja przygoda z konsolami, poczynając od Playstation i kończąc na konsoli Xbox, która jest ze mną do dzisiaj. A obecnie dzięki Wam mogę prowadzić tę stronę i razem z całym teamem dzielić się z Wami naszą pasją.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Scroll Up